31 Mart 2013 TOHUMLAR

Ağu 4, 2016 by     Yorum Yok    Posted under: Uncategorized

544543_10151511926519464_356592345_n CIMG0040

31 Mart 2013 TOHUMLAR

Bu seferki etkinliğimizde Tohumlar’a doğru çıktık yola. Başlangıç öğrencileriyle birlikte tohumlara yapılan ilk etkinlikti. Her zamankinden farklı bir heyecanla yolculuğumuzu sürdürdük. Özellikle irtifasının da yüksek olması sebebiyle uçmayı sabırsızlıkla bekliyorduk.
Nihayet Tohumlara vardık ama ne yazık ki tepeye çıkmamıza hava ve yol durumu müsaade etmedi. Eğitmenin anlattığı uçuş planlamasıyla ilgili teoriğin ardından ters çalışmaları başladı. Önce başlangıç öğrencileri kuşandılar ve saatlerce ters kalkış denemesi yaptılar .
Şiddetlenen rüzgar ve artan darbelerle çalışmalara ara verildi.
Bizde bu fırsatı değerlendirdik ve mangal faslına başladık. Sucuklarımızı pişirip yedikten sonra çayımızı demledik ve hem dinlendik hem sohbet ettik,çalışamasakta zamanı keyfili bir şekilde değerlendirmeye baktık 🙂
Bir süre sonra eğitmenler uçuş için tepeye çıktılar ve bir defa da olsa uçuşlarını gerçekleştirdiler. Bizler için de sert rüzgarda yapılan kalkış ve uçuş için ne gibi sorunlar olabilceğine ve ne tür müdahaleler yapılabilceğine dair güzel bir gözlem yapma şansı oldu.
Sonrasında kulüp pilotları ters çalıştı derken ardından tekrar başlangıçlarla ters çalışması yapıldı. Sabah yapılan çalışmada başlangıçlar epey zorlanmış olsa da akşam üzeri her şey artık daha kolay olmaya başlamıştı.
Bu şekilde dönüşümlü çalışarak günü tamamladık.
Tohumlar’da bize uçuş çıkmamış olsa da burayı çok sevdik 🙂
Darbeli hava koşullarına rağmen  yer çalışması yaparak günü verimli sonlandırmış olduk.
En önemlisi de gerek eğitmen uçuşları gerek yer çalışmaları sırasında yapılan gözlemler sayesinde çok şey öğrenmiş olduk:)